Dostarczenie wniosku o dofinansowanie z UE na usługi świadczone elektronicznie wymaga wpisania zawartości przygotowanego pomysłu w formularzu generatora on-line. Generator Wniosków ułatwia wklejenie w odpowiednie rubryki tekstów odpowiednio do treści instrukcji opracowania wniosków.
Jakkolwiek obsługiwanie generatora wniosków winno być ergonomiczne i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy problemów. To jednak fikcja. Życie wnioskodawców unaocznia, iż prowadzi do powstania niepotrzebnych wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Większym od pozostałych problemem, z którym spotkaliśmy się, to problem niekontrolowanego przypisania tworzonego projektu do RIF, który będzie dokonywać oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w przypadku wspólnicy zarejestrowali swoje działalności gospodarcze na terenie aktywności różnych RIF. Brak możliwości wyboru przez Wnioskodawcę, pod jakim adresem siedziba firmy prowadzi do sytuacji, że oprogramowanie generatora wniosków w praktyce losowo wybiera RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który uzna za słuszny. Oznacza to wysyłkę wydrukowanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji walidującej wnioski i zwrot wniosku podczas oceny formalnej. To destabilizuje pracę Wnioskodawcy.
Generator Wniosków PARP 8.1wspiera proces powstania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale jest też źródłem wielu trudnych do rozwiązania trudności utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz